Impact corporate logo design
Image default
Internet

Plik RAR

Plik RAR (Roshal Archive Compressed File Short) to spakowany plik lub kontener danych zawierający pojedynczy plik i katalogi. Pomyśl o RAR plik jako typowy folder, w którym wiele plików i folderów czasami znajduje się na komputerze dla celów organizacyjnych. Ale plik RAR (więcej na ten temat poniżej) wymaga specjalnego oprogramowania (w przeciwieństwie do standardowego folderu), aby otworzyć i „wyodrębnić” zawartość.

Do jakich plików RAR są używane?

Jeśli pobierzesz oprogramowanie ze swojego komputera, zwykle napotkasz tylko plik RAR. Czasami witryny udostępniające pliki i sprzedawcy oprogramowania umieszczają swoje pliki w pliku RAR, aby skompresować je do mniejszej ilości, dzięki czemu można je pobrać szybciej niż to możliwe. Aby ułatwić transmisję, niektóre pliki RAR są podzielone na sekcje. Oprócz skrócenia czasu pobierania, pliki RAR mogą być również zabezpieczone hasłem i zaszyfrowane, więc dane w nich zawarte są ukryte, chyba że znasz hasło. Pomyśl o tym jako o małym zamkniętym pudełku z kluczem, pełnym danych.

Większość plików RAR nie zawiera hasła zabezpieczającego zdjęcia, nagrania, filmy lub inne materiały, których chce twórca. Plik RAR może również być pomocny, jeśli znajomy ma obszerną listę plików, takich jak zdjęcia, których chce podzielić się z Tobą. Możesz najpierw zebrać swoje zdjęcia w plik RAR i udostępnić tylko jeden plik, zamiast pobierać każdy plik obrazu osobno. Możesz wyodrębnić dane z wnętrza po otwarciu pliku RAR, a następnie wykorzystać pliki, które chcesz na swoim komputerze.

https://oppna.info/extension/rar

Otwieranie pliku RAR

Komputery z systemem Windows nie mogą otwierać plików RAR z wbudowaną funkcjonalnością. Prawdopodobnie możesz napotkać jedno z następujących ostrzeżeń, jeśli dwukrotnie klikniesz lub dotkniesz pliku RAR bez zainstalowanego żadnego konkretnego oprogramowania, aby go otworzyć: „System Windows nie może otworzyć tego pliku” lub „Jakiego rodzaju plik chcesz otworzyć (.rar)?”

RAR to zwykły format oprogramowania archiwizującego WinRAR. WinRAR to jedyny problem: nie jest darmowy! Proszę uświadomić sobie, zanim wyjdziesz i kupisz, że możesz osiągnąć to samo za zerowymi kosztami, z kilkoma darmowymi otwieraczami RAR.